Strona Główna Strona Główna
Strona Główna
 


 

Obchody Święta Wojska Polskiego 2015

          W dniu 20 sierpnia 2015 r. na Placu przy Pomniku Żołnierza Polskiego w Katowicach zostały zorganizowane uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego.          Gospodarzami byli: Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach płk Krzysztof RADWAN, Wojskowy Komendant Uzupełnień w Katowicach ppłk Piotr RANCIA oraz Prezes Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego Rzeczypospolitej Polskiej płk pilot w st. spocz. Marek ZAPIÓR. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, kombatanci, pracownicy oraz mieszkańcy Katowic.
          Szef WSzW w Katowicach w swojej wypowiedzi nawiązał do 95  rocznicy Bitwy Warszawskiej z sierpnia 1920 roku.
          W czasie uroczystości odbyło się wręczenie sztandaru dla Śląskiego Oddziału SSLW RP a także wręczono odznaczenia: państwowe, resortowe, awanse i odznaki pamiątkowe. Z WKU w Katowicach Złotym Medalem Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny zostali uhonorowani:
mjr Adam DUDEK
Bożena LEWIŃSKA
Jolanta WOJNARSKA
          Wyjątkową atrakcją dla wszystkich uczestników był występ Orkiestry Wojskowej z Bytomia, pokaz musztry paradnej „z bronią” żołnierzy Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego z Warszawy. Ponadto można było obejrzeć sprzęt wojskowy w tym: czołg PT- 91 „Twardy”, kołowy transporter opancerzony „ Rosomak” i inne pojazdy wojskowe.
Dla uczestników przygotowano poczęstunek - żołnierską grochówkę.


 

Szanowni Państwo!

W odpowiedzi na Państwa oczekiwania dotyczące sprawnej komunikacji obywatela z urzędem oraz w celu włączenia się do kultury dialogu powstał portal www.obywatel.gov.pl, którego rekomendujemy i serdecznie  zachęcamy do odwiedzania. Przygotowany szeroki wachlarz tematyczny sprzyja sprawnej komunikacji, przedstawia obowiązujące w urzędzie procedury, a także w trosce o Państwa wygodę stwarza możliwość załatwienia wybranych spraw bez konieczności osobistego stawiennictwa w urzędzie. Zapraszamy do korzystania z serwisu www.obywatel.gov.pl oraz dostępnego dla Państwa systemu informacji telefonicznej   z numerem centralnym 222 500 115.

 

III TURNUS SŁUŻBY PRZYGOTOWAWCZEJ W 2015 ROKU

W terminie wrzesień – grudzień 2015 roku odbędzie się szkolenie ochotników do służby przygotowawczej.Osoby zainteresowane, proszone są o zgłoszenie się do Wojskowej Komendy Uzupełnień w Katowicach.Szczegółowych informacji na temat przeszkolenia udziela p. Elżbieta Falkiewicz – Inspektor Wydziału Rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień w Katowicach- tel. 261 124 834.

UWAGA!

Z DNIEM 1 LIPCA 2015 ROKU ULEGA ZMIANIE KONTO BANKOWE DOT. OPŁAT SKARBOWYCH URZĘDU MIASTA KATOWICE

52 1020 2313 2672 0211 1111 1111


TERMINY KWALIFIKACJI W JEDNOSTKACH WOJSKOWYCH

<<KORPUS SZEREGOWYCH>> <<KORPUS PODOFICERÓW>> <<KORPUS OFICERÓW>>


Informuję,
że od dnia 01.01.2011 r. zgodnie z Rozp. MON
z 04 marca 2010 r w sprawie
wojewódzkich sztabów wojskowych i wojskowych komend uzupełnień
(Dz. U. 41 poz 242 z 2010 r.)
mieszkańcy m. Mysłowice i m. Jaworzno
podlegają terytorialnie pod
Wojskową Komendę Uzupełnień w Katowicach.

 


WOJSKOWA KOMENDA UZUPEŁNIEŃ
w Katowicach

ul. Francuska 30
40-028 KATOWICE


<<WYKAZ TELEFONÓW>>

e-mail: wkukatowice@wp.mil.pl

 


Dotychczas odwiedziło nas Liczniki internautów